Obsah fóra checksum.cz » Chiptuning 101 » Teoreticka otazka |
Strana 1 z 1 |
|
Autor |
Zpráva |
TDI tech |
Zaslal: st březen 17, 2010 12:56 pm |
|
|
Založen: 18.1.2009
Příspěvky: 21
|
Prednedavnom som prehadzoval cele vstreky na O1 TDI ASV (EDC rotacka). Su tam 220/300Bar tak som zohnal komplet cele vstrekovace taktiez 220/300Bar z O1 TDI ASV (anglicana) ale zarazila ma ta skutocnost ze treti vstrek v ktorom je snimac zdvihu ihly mal este staru taku hranatu koncovku ako na GIII AFN a pod. Tak po mensej imprivizacii som si vystrihol potrebny konektor z nejakej starej zily co sa mi vala v sklade a samicku toho polgulateho konektora som si odrezal pilkou zo stareho pokazeneho N75 ventilu z AGR. Zapajkovaj som to atd. Maly zadrhel bol vtom ze na povodnom konektore boli symboly + a - a na tom druhom boli cisla 1 a 2. Po premerani som dospel k zaveru ze cislo 1 je + a cislo 2 je -. Takto som to zapojil a motor bezi OK. Moja otazka znie: co sa stane ak by som prehodil polaritu resp. zaciatok a koniec vynutia cievky??? Ako to ovplyvni spracovanie signalu a celkovo manazmet RJ motora?
Pretoze ked sa otvory vstrek, feromagneticke jadro sa podvihne hore a naindukuje sa napatie tym rj motora vie ze teraz sa zacal vstrek. Vstrek je otvoreny a feromagneticke jadro stoji hore t.j.neindukuje sa napatie. Po ukonceni vstreku sa feromagneticke jadro pohne smerom dole a znova sa naindukuje napatie ale s opacnou polaritou (fazou).
Ked prehodim polaritu opacne (zaciatok a koniec cievky) nebude si RJ motor mysliet, ze vstrek sa zacal ale pri zatvoreni ihly? Teda pri pohybe feromagnetickeho jadra dole?
|
|
|
Návrat nahoru |
|
AEP |
Zaslal: st březen 17, 2010 16:08 pm |
|
|
Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 1235
Bydliště: doma , přechodné v dílně
|
si to změř osciloskopem, jednokanálovým nebo dvojkan. proti snímači otáček kliky a uvidíš rozdíly v předvstřiku.
|
|
|
Návrat nahoru |
|
Bradytec |
Zaslal: st březen 17, 2010 16:55 pm |
|
|
Založen: 3.10.2008
Příspěvky: 79
|
Moment to neslouží jako spínač? Já to takhle dělal na omega td a polaritu jsem něja moc neřešil. Bo už nevím
|
|
|
Návrat nahoru |
|
hansdob |
Zaslal: st březen 17, 2010 22:08 pm |
|
|
Založen: 13.9.2009
Příspěvky: 130
|
oou já také několikrát takhle předělával a také jsem polaritu neřešil a žádný problém auta jezdí
|
|
|
Návrat nahoru |
|
Bradytec |
Zaslal: čt březen 18, 2010 1:35 am |
|
|
Založen: 3.10.2008
Příspěvky: 79
|
Mno já si jsem na 100% jistej že to bylo dělané jako klasickej spínač.Žádná cívka atd.
|
|
|
Návrat nahoru |
|
marquee |
Zaslal: čt březen 18, 2010 7:29 am |
|
|
Založen: 25.9.2008
Příspěvky: 784
Bydliště: Stř. čechy
|
Je to tak že jednotka sleduje pouze impedanci snímače(cívky) která se mění při otevření a zavření, tak že polarita je uplně jedno. Zjednodušeně řečeno.
|
|
|
Návrat nahoru |
|
Bobik43 |
Zaslal: čt březen 18, 2010 10:14 am |
|
|
Založen: 23.3.2008
Příspěvky: 10
|
marquee napsal: Je to tak že jednotka sleduje pouze impedanci snímače(cívky) která se mění při otevření a zavření, tak že polarita je uplně jedno. Zjednodušeně řečeno.
Vidim to taky tak
|
|
|
Návrat nahoru |
|
jini |
Zaslal: čt březen 18, 2010 12:37 pm |
|
|
Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Tišnovsko
|
Je tam špička nahoru něco přes 0,1V a pak zase dolů lidově řečeno , konec spodní špičky má krásně viditelný zakmitání asi jak se jehla vrátí zpět na doraz, tak se ještě párkrát odrazí. Mám to nafocený, ale teď se na to nedostanu. Zkus to přepólovat jestli se něco změní, když máš tu možnost.
|
|
|
Návrat nahoru |
|
ondratdi |
Zaslal: pá březen 19, 2010 9:37 am |
|
|
Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha
|
nic se nezmění,polarita na cívku nemá vliv.
|
_________________ Octavia tdi ahf 81kw , 764 sprint, egr+kat off, jednohmota/organika, soft by Brouk
|
|
Návrat nahoru |
|
TDI tech |
Zaslal: pá březen 19, 2010 17:57 pm |
|
|
Založen: 18.1.2009
Příspěvky: 21
|
to je jasne ale mna zaujima ci a aky vplyv to ma na moromanagement
|
|
|
Návrat nahoru |
|
|